Рада ЄС збільшила обсяг військової допомоги для України до 1 млрд євро

Рада ЄС ухвалила рішення про збільшення військової допомоги для України на 500 мільйонів євро, довівши таким чином загальну суму, яку виділяють для оборонних потреб України в межах Європейського фонду миру, до 1 мільярда євро.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні Рада ЄС вжила два допоміжні заходи в рамках Європейського фонду миру (EPF), які дозволять ЄС надалі підтримувати боєздатність та стійкість Збройних сил України щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету країни та цивільного населення від військової агресії з боку Росії», — сказано в повідомленні.

Допоміжні заходи збільшують початковий бюджет, оголошений 28 лютого 2022 року на 500 мільйонів євро. Таким чином, його первісна сума подвоюється і досягне 1 млрд євро.

Узгоджені допоміжні заходи з надання допомоги дозволять фінансувати надання обладнання та предметів постачання, таких як захисне спорядження, набори для надання першої медичної допомоги та пальне, а також військове обладнання та платформи для летального озброєння оборонного призначення. Термін дії цих фінансових програм продовжено на 12 місяців.

Як зазначається у повідомленні, неспровокована і нічим не виправдана військова агресія росії проти України грубо порушує міжнародне законодавство та Хартію ООН, підриває європейську та глобальну безпеку та стабільність. Росія і Білорусь несуть повну відповідальність за цю війну. Винні у її розв’язанні мають бути притягнуті до відповідальності за скоєні злочини, включаючи невиборчі обстріли населення та цивільних об’єктів.

Європейський Союз нагадав про свою вимогу до Росії негайно припинити військові дії та негайно вивести всі сили та військову техніку з усієї території України, повною мірою поважати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Як повідомлялося, 28 лютого за підсумками надзвичайної зустрічі, що відбулася у форматі телеконференції, міністри оборони країн ЄС погодили пакет надзвичайної допомоги Україні в розмірі 500 мільйонів євро в рамках Європейського фонду миру. Цей фінансовий інструмент призначений для фінансування заходів у сфері Спільної політики ЄС щодо безпеки та оборони.

З цієї суми 50 мільйонів було призначено для закупівлі захисного та медичного обладнання, а також пального, а ще 450 мільйонів євро прямували на закупівлю летальної зброї.

В історії ЄС це був перший випадок надання такої допомоги для третьої країни, яка веде бойові дії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.